بخشداری مرکزی سمنان
ENGLISH
دومین جلسه هماهنگی تدوین برنامه توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستاهای خیرآباد وعلاء برگزار شد. 1396/10/19
دومین جلسه هماهنگی تدوین برنامه توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستاهای خیرآباد وعلاء برگزار شد.

دومین جلسه هماهنگی در خصوص تدوین برنامه توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستاهای خیرآباد وعلاء به ریاست زیاری بخشدار مرکزی سمنان به همراه مدیران دستگاههای متولی در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه زیاری بخشدار مرکزی سمنان در خصوص تدوین سند توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستاها بیان داشت: بر اساس ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه و پرداخت تسهیلات به مشاغل روستایی بر اساس قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر در دستور کار دولت قرار دارد.

زیاری با بیان اینکه این اقدامات باهدف برنامه ریزی منطقه ای، تقویت اقتصاد روستاها، توسعه اقتصاد صادرات محور، توجه به استعدادها و ظرفیت های بومی و محیطی، مشارکت نیروهای محلی و ارتقای سهم روستاها در اقتصاد ملی صورت می گیرد.

وی با ارائه گزارش روند اجرایی تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی در بخش مرکزی شهرستان سمنان از جمع بندی مسائل و مشکلات و الویت بندی و پیش بینی راهکارهای بخش کشاورزی ، دامداری و گردشگری و صنعت و معدن در روستاهای خیرآباد واعلا خبر داد و خواستار مشارکت و همکاری بیشتر سایر دستگاههای اجرایی شهرستان جهت تنظیم سندی کامل شد.

بخشدار مرکزی با بیان اینکه در بخش مرکزی ظرفیت و پتانسیل مناسبی در بخش کشاورزی، صنعتی، معدنی و خدماتی وجود دارد بیان داشت رفع بیکاری و کمک به توسعه اقتصادی به ویژه توسعه روستایی با نگاه به تولید محصولات و صادرات آن در اولویت قرار بگیرد.

در پایان پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد دستگاههای متولی ظرف مدت سه روز نسبت به تکمیل فرم های تدوین برنامه توسعه اقتصادی واشتغالزایی روستاها و اعلام پروژه های مربوطه اقدام نمایند.

           

تعداد بازدید: 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: سمنان- ميدان نماز- بخشداري مركزي سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: bkinfo.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به بخشداری مرکزی سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal