بخشداری مرکزی سمنان
ENGLISH
برگزاری پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سمنان در  روستای خیرآباد 1396/09/19
برگزاری پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سمنان در روستای خیرآباد

پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سمنان با حضور سید عباس دانایی فرماندار و رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ،زیاری بخشدار مرکزی سمنان ،اعضا شورا و دهیاران روستاهای بخش مرکزی سمنان به همراه اعضا ستاد در محل مسجد صاحب الزمان روستای خیرآباد برگزار شد.
در این جلسه سید عباس دانایی ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) هدف از برگزاری این جلسه در روستا را شناخت ظرفیتها و پتانسیل های موجود در امر ساماندهی جوانان بیان نموده  و افزود 6 درصد از جمعیت شهرستان سمنان در روستاهای بخش مرکزی ساکن هستند که باید نسبت به امور جوانان روستا توجه ویژه ای نمود.
دانایی با اشاره به الویت نیاز جوانان به اشتغال ،گردشگری را در این امر تاثیر گذار عنوان نمود و از تشکیل کمیته اشتغال روستایی در جهت شناسایی و معرفی توانمندیها با حضور شوراها و دهیاران جهت تحقق این امر خبر داد.
وی نگاه ویژه دولت به مناطق روستایی را در رشد و توسعه از موارد قابل توجه دانست وافزود بر مبنای برنامه ی توسعه 5 ساله کشور حفظ جمعیت موجود و تلاش درراستای تحقق مهاجرت معکوس از شهر ها به روستاها  از برنامه اصلی توسعه روستاهای شهرستان سمنان است  و  تحقق این امر عزم جدی ساکنین و دهیاران را میطلبد
وی رفع مشکل آب شرب روستاهای شرق ، بهسازی راههای روستایی ، واگذاری زمین برای سکونت و ارائه تسهیلات کم بهره ساخت مسکن در روستاهای بخش مرکزی سمنان را از برنامه های در دست اقدام  برشمرد.
در ادامه زیاری بخشدار مرکزی سمنان با اشاره به وجود 10 روستا و 220 آبادی در بخش مرکزی ،هدف از برگزاری این جلسه را شناسایی ظرفیتهای موجود روستا در بخش های مختلف اقتصادی،کشاورزی و صنعتی و... عنوان نمود و افزود ارتقای سطح زندگی روستاییان و افزایش درآمد اقتصادی آن‌ها با شناخت نیازهای واقعی و بررسی دقیق مشکلات و مسائل این مناطق امکان‌پذیر است.وی با بیان اینکه تعریف و اجرای پروژه‌های عمرانی، مالی، آموزشی، درمانی و توسعه سایر بخش‌ها باید با هدف ماندگاری جمعیت در روستاها انجام شود ، بر توجه ویژه به نیازهای ا روستاییان تاکید نمود.

تعداد بازدید: 12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: سمنان- ميدان نماز- بخشداري مركزي سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: bkinfo.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به بخشداری مرکزی سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal